Your search results

Nieruchomości w Hiszpanii a kredyt hipoteczny 2019. Przedstawiamy 8 punktów, na które warto zwrócić uwagę.

Opublikowano przez Mateusz Globly.eu w 9 stycznia 2017
| 2 komentarze

Nieruchomości w Hiszpanii są najczęściej kupowane na kredyt hipoteczny. Przedstawiamy  informacje przydatne dla osób, które planują zakup hiszpańskich nieruchomości.

Interesujesz się zakupem nieruchomości w Hiszpanii i potrzebujesz informacji na temat kredytu hipotecznego na ten cel? Właśnie dla Ciebie zgromadziliśmy przydatne informacje, które pomogą Ci poznać temat. Mamy nadzieje, że będą przydatne. Jeżeli dowiesz się czegoś ciekawego podziel się artykułem ze znajomymi na Facebooku albo Twitterze. Może ktoś też skorzysta. Ale do rzeczy.

Kupując nieruchomości w Hiszpanii masz do dyspozycji dwie podstawowe możliwości, z których z powodzeniem korzystają nasi klienci: pierwszą opcją jest zakup nieruchomości w Hiszpanii na kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości w Polsce. Druga możliwość to kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości w Hiszpanii.

1. Kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości w Polsce

W tym przypadku możesz zastanowić się czym dysponujesz. Może jest to mieszkanie, w którym mieszkasz, albo takie, z którego się wyprowadziłeś i wynajmujesz. Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii możesz uzyskać także pod zastaw gruntów. Posiadając kapitał w postaci nieruchomości w Polsce możesz uzyskać kredyt hipoteczny w polskim banku na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

2. Kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości w Hiszpanii

W tej sytuacji raczej nie skorzystasz z oferty kredytu hipotecznego w polskim banku. Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii pod zastaw tej samej nieruchomości możesz uzyskać w jednym z banków hiszpańskich. Zobacz dalej. Przedstawiamy także informacje o tym jakie dokumenty należy przedstawić, o kosztach etc.

Korzystając z naszych usług nie musisz martwić się o procedurę uzyskania kredytu, czy aspekty prawne. Zajmiemy się wszystkim i przeprowadzimy Cię w całym procesie uzyskania kredytu hipotecznego w hiszpańskim banku, będziemy z Tobą w każdym ważnym momencie podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Opisz krótko swoje oczekiwania, a otrzymasz od nas najciekawsze propozycje, które szybko znikają z oferty.

3. Jaką część zakupu nieruchomości w Hiszpanii można sfinansować kredytem hipotecznym

Na wstępie zaznaczamy, że w ostatnich latach obserwowaliśmy dynamiczne zmiany w warunkach i kosztach oferowanych przez hiszpańskie banki. Tamtejsza gospodarka wciąż dochodzi do siebie po kryzysie finansowym, między innymi stąd owe częste zmiany.

Kupując dom w Hiszpanii, podobnie jak w Polsce nie musisz mieć całej kwoty. Obecnie kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii może sfinansować 50-70%. Kiedyś zdarzały się przypadki finansowania nawet 110% wartości nieruchomości kredytem, ale to już przeszłość.

Skąd wynikają takie przedziały? Przede wszystkim wszystko zależy od samej nieruchomości i od tego jak wyceni ją bank, bo każdy bank, jak wiadomo chce zarobić albo dobrze zainwestować. Poziom finansowania wynoszący 70% i więcej dotyczy wielokrotnie nieruchomości w Hiszpanii z przejęć bankowych.

4. Okres kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Jeżeli mowa o bankach hiszpańskich, to w zależności od konkretnej oferty banku okres kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii wynosi od 5 do 25 lat i więcej.

5. Maksymalny wiek kredytobiorcy przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpańskie banki wymagają najczęściej, aby kredytobiorca zaciągający kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii miał maksymalnie 75 lat w trakcie spłaty ostatniej raty kredytu.

6. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w hiszpańskim banku 2019

Obecnie w marcu 2019 oprocentowanie w hiszpańskim banku Santander wynosi w przypadku różnych ofert 2,2 do 3,5%.

Tu ponownie musimy podkreślić, że oprocentowanie dynamicznie zmieniało się na przestrzeni ostatnich lat. Niemniej jednak nie odbiegało ono znacząco od kosztów oferowanych przez polskie banki. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Hiszpanii wahało się w ostatnich latach w przedziale 2,5 – 5,5% w skali roku. Warto też podkreślić, że zaciągając większą kwotę kredytu hipotecznego możesz negocjować warunki umowy kredytowej oraz oprocentowania. Pomożemy w negocjacjach, skorzystaj z naszego doświadczenia, które zwiększa szanse na lepsze warunki kredytu.

7. Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii z kredytem hipotecznym

Na blogu Globly w odrębnym artykule przedstawiamy przykładowe koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii  z kredytem hipotecznym zaciąganym na 25 lat przez osobę w wieku 38 lat.

8. Dokumenty potrzebne do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Jeżeli pracujesz lub prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce lub w Unii Europejskiej, będą Ci potrzebne takie dokumenty jak:

  1. dowód osobisty oraz jego kopia
  2. paszport oraz jego kopia
  3. zaświadczenie o dochodach za ostatnie 3, a czasem 6-12 miesięcy
  4. w przypadku działalności gospodarczej oświadczenie podatkowe PIT
  5. numer N.I.E. (numer identyfikacyjny nadawany osobom chcącym kupić nieruchomość w Hiszpanii, a będących obywatelami innych krajów)
  6. Stan konta z ostatnich 2 lat (nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii)
  7. Zaświadczenie o aktywach i pasywach w ciągu ostatnich 2 lat (nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii)
  8. Wyciąg z BIK – Raport o indywidualnej zdolności kredytowej lub raport Experian (opcjonalnie)
  9. Referencyjny list bankowy (nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii)

Lista dokumentów potrzebnych do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii może się różnić w zależności od banku. Zawsze pomagamy w wyborze banku oferującego najdogodniejsze warunki. Skontaktuj się z nami, wskaż nieruchomość, która Cię interesuje, a przedstawimy szczegółowe warunki kredytowania.

Obywatel Polski pracujący lub prowadzący działalność w Wielkiej Brytanii lub Irlandii potrzebują następujące dokumenty:

Dla obywateli polskich pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii i Irlandii wymagane są następujące dokumenty:

 1. dowód osobisty oraz jego kopia
 2. paszport oraz jego kopia
 3. zaświadczenie o dochodach za ostatnie 3 (payslips)
 4. P60 lub Tax Return
 5. numer N.I.E. (numer identyfikacyjny nadawany osobom chcącym kupić nieruchomość w Hiszpanii, a będących obywatelami innych krajów)
 6. Wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy (bank statements)
 7. Zaświadczenie o aktywach i pasywach w ciągu ostatnich 2 lat (nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii)
 8. credit report z Experian lub Equifax z Wielkiej Brytanii lub ICB dla pracujących w Irlandii (opcjonalnie)
 9. Referencyjny list bankowy (nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Polaków mieszkających i pracujących w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Niemczech, Belgii, Holandii.

Zapoznaj się także z cenami hiszpańskich nieruchomości, o których pisaliśmy w ostatnim artykule.

Porównaj oferty

Call Now Button
pl Polski
X