kliknij, aby włączyć zoom
loading...
Nie znajduję żadnych ofert obecnie
otwórz mapę
Podgląd Roadmap Satellite Hybrid Terrain Moja lokalizacja Fullscreen Poprzednia Następna
Your search results

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii

Opublikowano przez Mateusz Globly.eu w 25 czerwca 2018
0

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii

Ile wynoszą koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii? Ile kosztuje utrzymanie mieszkania w Hiszpanii, a ile utrzymanie domu? Odpowiadamy na Twoje pytania.

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii są zazwyczaj niższe niż w Polsce. Koszty w Hiszpanii będą się różnić w zależności od tego, w jakim regionie zamieszkasz oraz, jaką nieruchomość kupisz.

Inne są koszty utrzymania domu w Hiszpanii z basenem na ogrodzonym osiedlu z ogrodami, a inaczej wygląda to w przypadku apartamentu w bloku bez basenu.

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii składają się z:

Opłaty za media (prąd, woda). Te koszty są na podobnym poziome do cen w Polsce.

  Przykładowy rachunek za prąd w mieszkaniu 70m2 z 3 mieszkańcami to 50€/miesiąc.
  Opłaty za wodę, często pokrywają również wywóz śmieci. Koszt opłat za wodę i śmieci to około 20€/miesiąc.

Opłaty dla wspólnoty mieszkaniowej (Comunidad de vecinos).
Jest to odpowiednik polskiego czynszu. Dzięki tej opłacie razem z sąsiadami utrzymujecie wspólną przestrzeń wypoczynkową, basen, ogród, oświetlenie i ochronę osiedla, fundusz remontowy itp. Wysokość opłaty ustalana jest na głosowaniach wspólnoty, podobnie, jak częstotliwość płatności (może być miesięczna, kwartalna, półroczna lub roczna). Zazwyczaj opłaty te wynoszą 30-50€ miesięcznie dla mniej luksusowych urbanizacji z basenem,  50-200€ miesięcznie dla bardziej luksusowych urbanizacji z basenami, ogrodami, salonami SPA, siłowniami, boiskami itp.

Podatek od nieruchomości – I.B.I. (Impuestos sobre Bienes Inmuebles ).
  Wysokość podatku I.B.I. ustalana jest przez władze lokalne, a płatności dokonuje się raz w roku zazwyczaj we wrześniu lub październiku. Kwota do zapłaty będzie różna w zależności od wielkości nieruchomości i jej lokalizacji. Dla przykładu: W popularnych wśród kupujących miejscowościach na wybrzeżu Costa Blanca,  za apartament około 50m2 zapłacisz około 150-300€ rocznie. Podatek za dom o powierzchni około 150m2 z działką to około 500€ rocznie.

Poznaj również: Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Poznaj koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii
Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii nie są uwzględniane w cenach ofert biur nieruchomości. Aby posiąść pełne wyobrażenie o ostatecznej cenie, jaką zapłacisz za swoją wymarzoną nieruchomość, odkryj cenne informacje przedstawione poniżej.

Sprawdź BEZPŁATNY E-PRZEWODNIK na temat zakupu mieszkania w Hiszpanii na wynajem.

Dowiedz się ile można zarobić na wynajmie nieruchomości w Hiszpanii

Porównaj oferty