kliknij, aby włączyć zoom
loading...
Nie znajduję żadnych ofert obecnie
otwórz mapę
Podgląd Roadmap Satellite Hybrid Terrain Moja lokalizacja Fullscreen Poprzednia Następna
Your search results

Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Opublikowano przez Mateusz Globly.eu w 1 lipca 2018
0

Aby zapewnić sobie stabilną przyszłość, obowiązkowo powinno ulokować się swój kapitał w jakimś pewnym źródle zysków. Mogą to być inwestycje wymagające większego lub mniejszego zaangażowania, a także różnych wkładów pieniężnych. Jednym z najlepszych i coraz częściej proponowanych rozwiązań, jest zakup nieruchomości pod inwestycję, szczególnie w krajach, które są odwiedzane przez rzesze turystów.

Nieruchomości w Hiszpanii

Jednym z lepszych przykładów takiego państwa jest Hiszpania. Jest to słoneczne państwo na Półwyspie Iberyjskim, przez który każdego roku przewijają się tysiące turystów z całego świata. Jest to także świetne miejsce do inwestycji, ponieważ po ostatnim kryzysie, nadal pozostaje tam wiele pustostanów, które czekają tylko na to, aby ulokować nich kapitał i czerpać zyski.

Dlaczego właśnie Hiszpania?

Pierwszym i wyżej wymienionym powodem, jest duża liczba odwiedzających ten kraj turystów, a więc idealna sytuacja na wynajem krótkookresowy. Dzięki temu, że słonecznie tam jest przez prawie cały rok, klienci mogą znaleźć się w każdej porze roku.

Warto także zainteresować się tym krajem, ponieważ wiele wolnych nieruchomości posiada nadal okazyjne ceny, które jeszcze nie zdążyły znacznie wzrosnąć po kryzysie. Dzięki temu można oczekiwać szybszego zwrotu z inwestycji. Tej okazji nie można przepuścić.

Prócz okazyjnych cen, można oczekiwać także szybkich i wysokich zwrotów. Jeśli posiadłość jest ulokowana w dobrej okolicy i dodatkowo posiada wysokie standardy, można oczekiwać wyższych opłat za wynajem, dzięki czemu wniesiony wkład szybciej się zwróci. Może to być nawet około 6%-8% rocznie.

Na co zwrócić uwagę przy szukaniu miejsca do inwestycji?

Hiszpania jest słonecznym krajem, gdzie w wielu miejscach można spotkać się z obleganymi przez turystów miastami. Jednak nie każdy wybiera się w te bardziej zaludnione tereny, są także tacy, którzy chcieliby skorzystać ze słońca, a jednocześnie wypocząć od codziennego pośpiechu i hałasu. Należy określić, jakim typem turysty jesteśmy zainteresowani, a następnie pod niego wybierać lokalizację, a także wystrój i wyposażenie nieruchomości.

Bardzo ważne jest także, w jakim stopniu sfinansujemy inwestycję sami, a jaki procent pokryjemy z kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Oczywiście dobrze jest mieć wysoki własny wkład pieniężny, lecz nie musimy bać się kredytów, ponieważ ich oprocentowanie w Hiszpanii aktualnie nie jest aż takie wysokie. Należy jednak podchodzić do tego z rozwagą i pokierować wszystkim w taki sposób, aby można było sobie pozwolić na bezproblemowe opłacenie miesięcznych rat, bez pogrążania się w zadłużenie.

Kupuj, póki warto

Nie zawsze nieruchomości na terenie Hiszpanii będą na tyle tanie co teraz. Warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii, ponieważ jest to długookresowa alokacja kapitału i ważne jest, aby być cierpliwym w oczekiwaniu zwrotów. Jednak na pewno nikt nie pożałuje swojej decyzji. Nieruchomości to bezpieczna inwestycja, ponieważ ceny różnych posiadłości w przeciągu jakiegoś okresu zawsze rosną i można po latach być posiadaczem całkiem sporego majątku, który dodatkowo potrafi zarabiać na siebie i na właściciela.

Zobacz również:

Porównaj oferty