kliknij, aby włączyć zoom
loading...
Nie znajduję żadnych ofert obecnie
otwórz mapę
Podgląd Roadmap Satellite Hybrid Terrain Moja lokalizacja Fullscreen Poprzednia Następna
Your search results

Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem 🏖🏡🇪🇸

Opublikowano przez Mateusz Globly.eu w 23 lutego 2019
0

 

Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem to coraz bardziej popularny sposób na osiąganie zysków z zainwestowanego kapitału. Już nie tylko mieszkańcy bogatych europejkich państw, ale także i Polacy inwestują w nieruchomości w Hiszpanii. 

Napisaliśmy ten krótki przewodnik, ponieważ coraz częściej otrzymujemy od Was i naszych klientów wiadomości z pytaniem, jak zarabiać i ile można zarobić na wynajmie apartamentu w Hiszpanii.

Rozmawiamy na ten temat z osobami, które już kupiły nieruchomości i wynajmują je turystom w nadomorskich kurortach na wybrzeżach Costa Blanca i Costa del Sol (już wkrótce przykłady z Teneryfy).

Wszyscy jednogłośnie zgadzają się, co do podstawowych powodów, dla których warto zainwestować w hiszpańską nieruchomość i nawet kolejność odpowiedzi często się zgadza:

 1. niezawodnie piękna pogoda i ponad 320 dni słońca w roku, czyste morskie powietrze, cudowne morze i najlepiej oceniane plaże na Morzu Śródziemnym, hiszpańska atmosfera, ludzie z całej Europy, bary, knajpy, restauracje Jednym słowem – hiszpańskie życie
 2. atracyjne ceny zakupu nieruchomości
 3. możliwość dobrego zarobku na wynajmie wakacyjnym i stałym – długi sezon i mnóstwo turystów, którzy przybywają po punkt 1
 4. potencjał wzrostu wartości nieruchomości w przyszłości

Są to podstawowe powody, dla których kupujemy w Hiszpanii. Ale każdy ma swoje osobiste powody i doświadczenia, a każda inwestycja jest inna. Liczą się drobne szczegóły, które mogą mieć duże znaczenie.

W dalszej części artykułu przedstawiamy kilka szczegółowych informacji, które mogą okazać się cenne jeżeli planujesz zakup mieszkania w Hiszpanii na wynajem. 

Oto spis treści przewodnika:

(Kliknij w sekcję, aby do niej przejść)

 1. Powody, dla których kupujemy nieruchomości w Hiszpanii
  1. Kupno mieszkania w Hiszpanii tylko na wynajem
  2. Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem i dla siebie
  3. Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem i sprzedaż z zyskiem w przyszłości
 2. Ile można zarobić na wynajmie apartamentu w Hiszpanii?
  1. PRZYKŁAD 1 – zarobek na wynajmie wakacyjnym w Hiszpanii
  2. PRZYKŁAD 2 – zarobek na stałym wynajmie mieszkania w Hiszpanii
  3. PRZYKŁAD 3 – zarobek na wynajmie Houseboatów w Hiszpanii
 3. Ceny kupna nieruchomości w Hiszpanii
  1. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Hiszpanii
  2. Ceny nieruchomości w Hiszpanii w latach 1987-2018
 4. Dodatkowe koszty zakupu
 5. Koszty utrzymania mieszkania w Hiszpanii

Uwaga 2 NOWOŚCI w globly.eu, z których jesteśmy bardzo dumni! 🙂

Kupujesz z nami lub masz apartament w Hiszpanii do wynajęcia?

Dodaj swoją ofertę bezpłatnie na stronie globly.eu/action/do-wynajecia.

Skorzystaj również z oferty naszego nowego portalu turystycznego Travel.Globly.eu, w którym promujemy oferty apartamentów wakacyjnych należących do naszych klientów i nie tylko.

Przejrzyste zasady współpracy, abonamenty w korzystnych cenach od 8€ do 369€ za rok. Do tego tylko 10% prowizji w przypadku rezerwacji z błyskawiczną płatnością online oraz 0% prowizji od rezerwacji dokonanej przez formularz zapytania.

Dodatkowo umieścimy Twoją ofertę w Rankingu najlepszych oferty wynajmu w Hiszpanii od Polaków w portalu TuHiszpania.pl (kliknij po więcej informacji)

Apartamenty w Hiszpanii do wynajęcia od Polaków

„Duży może więcej”. Dlatego otwieramy zapisy dla osób, które chcą inwestować w nieruchomości w Hiszpanii już od 1000€, aby osiągać zyski z wynajmu i wzrostu wartości nieruchomości.

Oferujemy trzy drogi:

 1. Zakup nieruchomości jako współwłasności prywatnej osób fizycznych.
 2. Udziały w spółce z o. o., która kupuje nieruchomości – stajesz się udziałowcem spółki i czerpiesz zyski z dywidendy, my zajmujemy całą resztą.
 3. Udziały w brytyjskiej spółce limited – rozwiązanie dla Polaków mieszkających w UK, Irlandii lub po prostu jeżeli chcesz ulokować kapitał w zagranicznej spółce.

Grupowy zakup nieruchomości ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

 1. Niski kapitał wejściowy od 1000€;
 2. Maksymalnie uproszczona droga formalna;
 3. Niemal brak obowiązków – zakupem i późniejszym wynajmem oraz utrzymaniem nieruchomości zajmujemy się my na miejscu w Hiszpanii;
 4. Dywersyfikacja ryzyka – inwestujesz w więcej różnych nieruchomości, aby dywersyfikować źródła dochodu i ryzyko.
 5. Możliwość korzystania z nieruchomości na wakacje. Dostęp do nieruchomości bez konieczności posiadania 100% nieruchomości i ponoszenia 100% kosztów i obowiązków.

Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem - Przewodnik Globly.eu1. Powody, dla których kupujemy nieruchomości w Hiszpanii

Kupujesz w Hiszpanii, bo jest piękna pogoda, jasne, ale po co dokładnie jest Ci mieszkanie nad Morzem Śródziemnym?

Czy chcesz:

 • kupić mieszkanie w Hiszpanii tylko na wynajem,?
 • interesuje Cię kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem, ale chcesz przez część roku w nim mieszkać?
 • a może chcesz kupić mieszkanie w Hiszpanii na wynajem teraz, a w przyszłości w nim zamieszkać lub przekazać dzieciom?
 • jeżeli kupujesz na wynajem – czy chcesz w przyszłości sprzedać mieszkanie z zyskiem?

Osoby, które inwestują w Hiszpanii, zwracają uwagę na różne aspekty ofert w zależności od szczegółowych osobistych celów.

Oto niektóre wnioski z rozmów z inwestorami.

1.1. Kupno mieszkania w Hiszpanii tylko na wynajem

Jeżeli głównie zależy Ci na zarobku z wynajmu swojego mieszkania, pewnie planujesz umieścić ofertę wynajmu na portalach takich jak AirBNB, czy Booking.

Postaw się w miejscu osoby, która szuka mieszkania do wynajęcia na wakacje w Hiszpanii. Na co zwrócisz uwagę? Pewnie na to, jak daleko jest do morza i plaż. Czy będziesz mieć do dyspozycji basen, aby schłodzić się po opalaniu. Widok na morze również podniesie wartość Twojej oferty.

Bardzo dobrze jest, jeżeli Twoi goście będą mieli do dyspozycji basen – prywatny lub dostępny dla mieszkańców urbanizacji.

Odległość do morza i plaż również ma znaczenie i wpływa na atrakcyjność Twojej oferty na wynajem.

Podobnie na atrakcyjność oferty wynajmu Twojej nieruchomości wpływ będzie miała odległość od wszelkich udogodnień takich, jak restauracje, puby, bary, centra hadlowe etc.

Jednak nie wszyscy turyści potrzebują barów, czy restauracji pod ręką. Niektórzy wolą przyrządzać posiłki w domu i spędzać całe dnie na plaży. Na przykład niektórzy bogaci turyści, którzy płacą większe kwoty za wynajem, wolą pomięszkać z dala od zgiełku knajp i restauracji. Wolą mieć ciszę, a do restauracji pojadą wynajętym samochodem. Weź to pod uwagę.

Odległość od tego typu udogodnień może mieć większe znaczenie, jeżeli planujesz w przyszłości sprzedać nieruchomość, zamieszkać w Hiszpanii lub przekazać nieruchomość dzieciom.

I jeszcze jedno. Jeżeli planujesz wynajmować mieszkanie i umieszczać ofertę w internecie – koniecznie zadbaj o zdjęcia pomieszczeń wykonane szerokokątnym obiektywem. Takie zdjęcia lepiej oddają rzeczywistą przestrzeń i lepiej sprzedają ofertę wynajmu.

1.2. Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem i dla siebie

Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem i dla siebieWiele osób kupuje nieruchomości w Hiszpanii po to, aby przez kilka lat zarabiać na wynajmie, a w przyszłości zamieszkać pod hiszpańskim słońcem.

Jeżeli również planujesz zamieszkać w Hiszpanii, na pewno zależy Ci na jak największym komforcie życia. Wtedy odległość od morza, plaż i restauracji nie będzie jedynym czynnikiem decydującym o wyborze oferty.

Zwróć uwagę również na okolicę pod kątem życia codziennego. Czy w pobliżu znajdują instutucje administracji publicznej, szkoły, szpital, gabinety lekarskie, siłownie. Co z parkowaniem samochodu?

Jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego w okolicy? To ważne nie tylko dla Twojego komfortu, ale również dla atrakcyjności oferty wynajmu. Może się bowiem okazać, że z Twojego balkonu był widok na morze, ale wybudowali Ci 3-piętrowy apartamentowiec przed nosem i już nie widzisz morza. To duża różnica. Zwróć uwagę na plany zagospodarowania.

Dojazd do nieruchomości też może okazać się kluczowy. W Hiszpanii infrastruktura jest dobrze rozwinięta, ale nie wszędzie jest przystanek autobusowy pod ręką.

Wreszcie chcesz, aby Twoja inwestycja zyskiwała na wartości. Warto więc zwrócić uwagę na stan budownictwa, architekturę, no i oczywiście cenę zakupu.

1.3. Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem i sprzedaż z zyskiem w przyszłości

Jeżeli myślisz o sprzedaży mieszkania w przyszłości warto rozejrzeć się za okazjami cenowymi. Co chwilę na rynku pojawiają się okazyjne oferty w bardzo korzystnych cenach. Historie niektórych klientów pokazują, że zarobić można niemal odrazu.

Jednym ze sposobów jest kupno mieszkania w Hiszpanii do remontu. Po odświeżeniu można sprzedać za znacznie wyższą cenę, zwłaszcza jeżeli inwestor ma dobry gust i ładnie urządzi mieszkanie.

Na hiszpańskim rynku nieruchomości wciąż można znaleźć oferty z przejęć bankowych, które często są znacznie przecenione. Taką nieruchomość można sprzedać z zyskiem niemal odrazu.

Niejednokrotnie zdarzają się też sytuacje, w których właściciel chce sprzedać nieruchomość i bardzo zależy mu na tym, aby sprzedać szybko. Wtedy zazwyczaj cena nieruchomości jest wyraźnie zaniżona, co stanowi łakomy kąsek dla inwestorów, którzy znajdą taką okazję.

Wzrost wartości nieruchomośc w Hiszpanii może być różny w zależności od wielu czynników. Nieruchomości kupione w ostatnich latach zyskują na wartości nawet 6-8% rok do roku.

2. Ile można zarobić na wynajmie apartamentu w Hiszpanii?

PRZYKŁAD 1 – zarobek na wynajmie wakacyjnym w Hiszpanii

Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem i sprzedaż w przyszłościAleksandra wciąż mieszka w Polsce, ale zamierza przeprowadzić się z mężem do Hiszpanii końcem 2019 roku. Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem zaplanowała z mężem przy stole świątecznym w grudniu 2017 roku.

W lutym 2018 kupiła za środki własne nieruchomość do remontu za 50.000€. Koszty zakupu nieruchomości wyniosły 7200€, czyli około 14,4% (trochę więcej niż wynoszą średnie koszty w przypadku zakupu za środki własne. Wynikało to z konieczności dodatkowego sprawdzenia nieruchomości przed zakupem, aby upewnić się, że tak okazyjna cena jest nie ma drugiego dna).

Mieszkanie 1 sypialnia, salon z kuchnią amerykańską, balkon z widokiem na tereny zielone. Zlokalizowane jest niecały kilometr od morza i plaży w Torrevieja, a mieszkańcy mają dostęp do basenu na terenie urbanizacji.

Aleksandra wydała około 4.380€ na gruntowne odświeżenie nieruchomości oraz dodatkowe udogodnienia takie, jak TV, internet, nowy piec z płytą indukcyjną, klimatyzacja, ładna kabina prysznicowa, do salonu barek/lodówka, w którym zawsze na gości czekają zimne hiszpańskie napoje.

Po 2 miesiącach od zakupu, czyli w kwietniu Aleksandra umieściła ofertę wynajmu na Airbnb za średnią cenę 60€ za dobę.

Dobra lokalizacja, basen oraz udogodnienia sprawiają, że oferta jest atrakcyjna na tle konkurencji. Od kwietnia do dzisiaj średnie obłożenie mieszkania to 9 dni w każdym miesiącu. Do dnia dzisiejszego zarobek z wynajmu mieszkania wynosi więc 3 miesiące x 9 dób x 60€ = 1620€.

Aleksandra przewiduje, że do końca 2018 roku zarobi ponad 5000€ (więcej niż koszt remontu), a w przyszłym roku planuje zakup kolejnej nieruchomości, tym razem dla siebie. Zakup nowego mieszkania dla siebie Aleksandra planuje sfinansować kredytem hipotecznym, którego raty będą spłacane z pieniędzy zarobionych na wynajmie mieszkania w Hiszpanii.

Aby uzyskać pogląd na to, ile można zarobić na wynajmie wakacyjnym mieszkania w Hiszpanii warto zerknąć na stronę Airbnb (link otwiera się w nowej karcie).

Rok po inwestycji:

 1. kwiecień-czerwiec | 60€/doba | średnio 9 dni obłożenia w miesiącu
 2. lipec-wrzesień | 65€/doba | średnio 22 dni obłożenia w miesiącu
 3. październik-grudzień | 40€/doba | średnio 8 dni obłożenia w miesiącu
 4. styczeń-luty 2019 | 35€/doba | średnio 5 dni obłożenia w miesiącu

Dochód okresowy z wynajmu:

 1. 1620€ (27 dni x 60€)
 2. 4290€ (66 dni x 65€)
 3. 960€ (24 dni x 40€)
 4. 525€ (15 dni x 35€)
  ————————————
  7395€ (Dochód łączny z wynajmu)

Podatek od wynajmu nieruchomości w Hiszpanii 

Podatek od wynajmu nieruchomości w Hiszpanii składa się z następujących elementów:

 • Podatek dochodowy: 19% (1405,05€)
 • Podatek od nieruchomości i opłaty komunalne: 250€/rok

Pozostałe koszty:

 • Media, drobne wyposażenie: 120€/mies. (1440€/rok)
 • Sprzątanie: 0€ – koszt sprzątania doliczany jest jednorazowo do ceny najmu, więc kwota się bilansuje.

Zysk:

7395€ (dochód z wynajmu) – 1405,05€ (podatek 19%) – 1440€ (media, wyposażenie) = 4549,95€ (zysk po roku – średnio 379,16€/miesięcznie)

Rentowność zainwestowanego kapitału:

Łączna inwestycja: 50000€ (cena nieruchomości) + 7200€ (koszty zakupu) +4380€ (remont, wyposażenie) = 61580€

ROE = (4549,95€ / 61580€) x 100% = 7,39%

Zwrot z inwestycji wyniósł w tym przypadku 7,39% w skali roku. Warto dodać, że właściciele znaczną część roku spędzili odpoczywając w Hiszpanii w swoim apartamencie i rozglądając się za kolejnym.

Co więcej, ceny nieruchomości w Hiszpanii w 2018 roku wzrosły średnio o 5,7% w skali roku, co w przypadku tej nieruchomości daje wzrost wartości o 2850€ w rok.

Ponieważ Aleksandra wraz z mężem zakupili mieszkanie za środki własne i nie muszą martwić się ratami kredytu, pozostaje im tylko cieszyć się z dochodu pasywnego na wynajmie oraz corocznego wzrostu wartości ich nieruchomości w Hiszpanii.

Zbadaliśmy opłacalność inwestycji w nieruchomości wakacyjne oraz Houseboaty w Hiszpanii na podstawie 10 realnych przykładów apartamentów z okolicy Punta Prima oraz 1 oferty wynajmu Houseboata w Torrevieja.

Przyjęty kurs euro Cena nieruchomości na Globly.eu Cena zakupu + 15% kosztów zakupu Cena zakupu w zł Śr. cena / doba
4,3 zł €269 000,00 €309 350,00 1 330 205 zł 488 zł
4,3 zł €153 000,00 €175 950,00 756 585 zł 444 zł
4,3 zł €148 500,00 €170 775,00 734 333 zł 317 zł
4,3 zł €168 000,00 €193 200,00 830 760 zł 378 zł
4,3 zł €92 000,00 €105 800,00 454 940 zł 271 zł
4,3 zł €319 000,00 €366 850,00 1 577 455 zł 591 zł
4,3 zł €87 000,00 €100 050,00 430 215 zł 163 zł
4,3 zł €95 000,00 €109 250,00 469 775 zł 279 zł
4,3 zł €115 000,00 €132 250,00 568 675 zł 291 zł
4,3 zł €235 000,00 €270 250,00 1 162 075 zł 353 zł
Średnia inwestycja €168 150,00 €193 372,50 831 502 zł 357 zł

Rozszerzone wyniki analizy (% zwrotu z inwestycji w skali roku dla różnych scenariuszy obłożenia rocznego, przy założeniu 20% prowizji za opiekę nad ofertą, 19% podatku dochodowego oraz średnio 2000€ rocznych kosztów utrzymania) przedstawiamy w arkuszach kalkulacyjnych online.

Zostaw nam kontakt do siebie, aby uzyskać dostęp do arkuszy, w których analizujemy zwrot z inwestycji w nieruchomości wakacyjne oraz Houseboaty w Hiszpanii.

  Sprawdź wyniki analizy ROI z inwestycji w wynajem wakacyjny na przykładzie 10 apartamentów + Houseboat

  Zgadzam się na kontakt. Polityka prywatności


  PRZYKŁAD 2 – zarobek na stałym wynajmie mieszkania w Hiszpanii

  W tym przykładzie przedstawiamy ile można zarobić na stałym wynajmie mieszkania w Hiszpanii.

  Obliczenia oprzemy na przykładzie przedstawionym w artykule Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

  Mieszkanie 65m2, 2 sypialnie, salon z kuchnią w stylu amerykańskim i słonecznym balkonem. Z balkonu widok na morze oddalone o około 1 km. Dostęp do basenu komunalnego dla mieszkańców bloku. Do najlbliższej plaży około 1 km, w okolicy liczne restauracje, bary, parki rozrywki, centra  handlowe, placówki administacji, lekarz, apteka.

  Mieszkanie zostało zakupione za okazyjną cenę 60.000€ z kredytem hipotecznym na kwotę 42.000€  i wkładem własnym w wysokości 18.000€. Dodatkowe koszty zakupu wyniosły około 10.000€. Czyli  wstępna inwestycja z własnej kieszeni wyniosła niecałe 28.000€. (18.000€ wkład własny + około 10.000€ dodatkowych kosztów zakupu)

  Rata miesięczna na 300 miesięcy (25 lat) wynosi 231,15€.

  Właściciel wynajmuje mieszkanie na stałe za cenę 420€.

  Każdego miesiąca właściciel zarabia około 188,85€. Koszty wstępne 28.000€ zwrócą się po 148 miesiącach (12 lat).

  Po 12 latach właściciel zarabia co miesiąc 188,85€ i jest coraz bliżej punktu, w którym stanie się właścicielem nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu, którą w przyszłości chce zostawić córce, która niedawno przyszła na świat.

  PRZYKŁAD 3 – zarobek na wynajmie Houseboatów w Hiszpanii

  UWAGA: Szczegółowe symulacje ROI – Zwrotu z inwestycji w Houseboat pod wynajem wakacyjny przedstawiamy również w arkuszu kalkulacyjnym, który udostępniamy po wypełnieniu formularza powyżej.

  Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem jest popularne, ale oraz większą popularnością cieszą się domy na wodzie, czyli Houseboaty. Od lat chętnie kupują je Skandynawowie, Niemcy, Holendrzy, Brytyjczycy, a w ostatnich latach coraz bardziej interesują się nimi również klienci na hiszpańskim rynku.

  Houseboats for sale in LondonOsoby chcące zamieszkać na południu Europu zaczynają doceniać wolność z jaką wiąże się posiadanie domu na wodzie. Houseboatem, który oferujemy na sprzedaż można bowiem pływać po morzach w odległości maksymalnie 2 mil morskich od brzegu. Pozwala na to kategoria projektowa C. Po wodach śródlądowych można pływać wszędzie do woli.

  Ponieważ coraz trudniej jest o zakup nieruchomości w Hiszpanii w pierwszej linii brzegowej za dobrą cenę, klienci zaczynają rozglądać się za alternatywnymi sposobami zamieszkania tuż przy morzu. Tymczasem zakup Houseboata umożliwia zamieszkanie tak blisko morza jak tylko się da, czyli wręcz na morzu.

  Jedną noc można spędzić w cumując w porcie za niewielką opłatą, po czym kolejną noc można spędzić, zatrzymując się na morzu lub przy pobliskiej wyspie niedalego wybrzeża – zupełnie bezpłatnie.

  Jedną noc można spędzić w Torrevieja, a na następną noc popłynąć do Alicante.  Posiadając Houseboata przez miesiąc pomieszkasz w Hiszpanii, kolejny miesiąc na przykład w Portugalii, następnie we Francji.

  Ale do rzeczy – ile można zarobić na wynajmie Houseboatów?

  Ponieważ do dzisiaj nie znaleźliśmy na żadnym z portali oferty wynajmu Houseboatów oferowanych na sprzedaż w globly.eu, przytoczymy przykłady dla porównania.

  Jedyna oferta Houseboatu do wynajęcia w Torrevieja w Hiszpanii w portalu Booking to: https://www.booking.com/hotel/es/marina-floating-home.pl.html

  Cena wynajęcia we wrześniu na 5 dni to 4982zł, czyli niecały 1000zł za dobę.

  Na południu Hiszpanii sezon trwa długo od kwietnia do października, nawet listopada, czyli 6-7 miesięcy. Wielu turystów przyjeżdża tu również w sezonie zimowym od grudnia do marca.

  Przedstawiona oferta wynajmu Houseboata w sezonie letnim była zarezerowana na niemal każdy dzień. We wrześniu można znaleźć kilka wolnych dni.

  Można więc założyć z bezpiecznym zapasem, że przy odpowiednich staraniach możesz wynajmować Houseboat w Hiszpanii przez pół roku – 180 dni.

  Kalkulacja zarobków na wynajmie w tym przypadku kształtuje się następująco: 180dni X 1000zł = 180.000 zł.

  Wychodzi z tego zarobek miesięczny na poziomie 15.000 zł.

  Przykładowo: dysponując kwotą 140.000zł inwestujesz w zakup Houseboata z dodatkowym wyposażeniem – leasingujesz luxusowy Houseboat za 1,4 miliona złotych na 100 miesięcy – około 8 lat z wpłatą własną 140.000zł.

  Twoja miesięczna rata leasingowa wynosi w tym przykładzie 15.505zł. Wynajmując Houseboat w niniejszym przykładzie zarabiasz około 15.000zł miesięcznie, więc z zarobionych pieniędzy niemal w całości pokrywasz raty leasingowe.

  Jeżeli dołożysz starań możesz wyjść na duży plus, a po 8 latch luxusowy Houseboat jest Twój. Przez te 8 lat na pewno Ty i Twoja rodzina, czy znajomi zdążycie się również nacieszyć wspaniałymi wakacjami w domu pływającym po Morzu Śródziemnym.

  3. Ceny kupna nieruchomości w Hiszpanii

  Po kryzysie finansowym ceny nieruchomości w Hiszpanii znacznie spadły. Pojawiło się wiele okazji cenowych, które są atrakcyjne nawet dla osób, które nie posiadają dużych kapitałów inwestycyjnych.

  Ceny kupna nieruchomości w Hiszpanii mimo wzrostów w ostatnich latach wciąż są niskie i zaczynają się już nawet od poziomu poniżej 30 tysięcy euro. Można znaleźć sporo przecenionych ofert z cenę około 50-60 tysięcy euro.

  Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem za tak niską cenę to dobra okazja, dlatego oferty znikają z rynku bardzo szybko.

  W globly.eu cenimy nieograniczony wybór i wierzymy, że warto wybierać to, co najlepsze.

  Dlatego codziennie wyszukujemy najlepsze oferty nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż z różnych biur.

  Dzięki temu w jednym miejscu odkrywasz najlepsze okazje inwestycyjne bez ograniczania się do oferty jednego biura.

  3.1. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Hiszpanii

  Obliczyliśmy średnią cenę metra kwadratowego dla pięciu nieruchomości wybranych różnych segmentów naszej oferty. Z obliczeń wyszła cena 1479 euro, czyli około 6350 złotych przy dzisiejszym kursie euro wynoszącym 4,29 w stosunku do złotówki (lipiec 2018r.).

  Dla porównania przeciętne ceny metra kwadratowego mieszkania w polskich miastach w 2015r. kształtowały się następująco:

  • Kraków: 6132 zł/m²
  • Wrocław: 5467 zł/m²
  • Warszawa: 7423 zł/m²
  • Lublin: 4656 zł/m²
  • Gdańsk: 5089 zł/m²
  • Nieruchomość w Hiszpanii nad morzem: 6350 zł/m²

  Warto podkreślić, że w cenie porównywalnej do ceny mieszkania w Krakowie, możemy kupić apartament w Hiszpanii usytuowany nad Morzem Śródziemnym, niejednokrotnie w niewielkiej odległości od plaży z widokiem na morze.

  3.2. Ceny nieruchomości w Hiszpanii w latach 1987-2018

  Zmiany cen nieruchomości w Hiszpanii w ciągu ostatnich lat znakomicie przedstawia poniższy wykres. Na wykresie widzimy, że wciąż jeszcze jest dobry czas, aby zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii.

  Okazje cenowe wciąż pojawiają się na rynku, ale jest o nie coraz trudniej. W ostatnich latach zauważamy delikatny wzrost cen. Jeżeli w kolejnych latach ceny nadal będą rosły, to kupując teraz nieruchomość w okazyjnej cenie, możesz zarobić na inwestycji w stosunkowo niedługim okresie czasu.

  Ceny nieruchomości w Hiszpanii w latach 1987-2018  Zobacz również analizę cen nieruchomości w Hiszpanii i porównanie do cen w Polsce:

  Porównaj ceny nieruchomości w Hiszpanii oraz w Polsce
  Ceny nieruchomości w Hiszpanii są atrakcyjne – tą opinię można usłyszeć i przeczytać niemal wszędzie. Osoby, które interesują się zakupem mieszkania w tym kraju, często zdane są na zdawkowe informacje zawarte w artykułach reklamujących biura nieruchomości. Jak jest naprawde? O tym piszemy w niniejszym artykule. Od czasu do czasu odświeżamy treść i uzupełniamy o aktualne dane. Oto dane z maja 2021. Ceny nieruchomości w Hiszpanii 2012-2021 ...

  4. Dodatkowe koszty zakupu

  Dodatkowe koszty kupna nieruchomości w Hiszpanii wynoszą około 13-15% ceny zakupu i zależą od kilku czynników. Przede wszystkim inaczej kształtują się koszty kupna nieruchomości od dewelopera z rynku pierwotnego, a inaczej koszty kupna z rynku wtórnego.

  Wpływ na koszty ma również forma finansowania – czy kupujesz za środki własne, czy za pomocą kredytu hipotecznego.

  Do dodatkowych kosztów zakupu można zaliczyć między innymi:

  • podatki
  • wycena nieruchomości
  • opłaty za akt notarialny zakupu nieruchomości
  • opłaty za akt notarialny kredytu hipotecznego
  • podatek skarbowy od czynności cywilno-prawnych
  • wpis do ksiąg wieczystych
  • prowizja bankowa za udzielenie kredytu hipotecznego
  • niezależny prawnik, jeżeli zdecydujemy się na takie usługi
  • prowizja dla biura nieruchomości, jeżeli biuro dolicza swoje marże do sprzedaży nieruchomości

  Nie zapomnij doliczyć do ceny nieruchomości kosztów zakupu nieruchomości w Hiszpanii oraz kosztów ewentualnego remontu, który będzie konieczny, jeżeli zdecydujesz się na nieruchomość z drugiej ręki.

  5. Koszty utrzymania mieszkania w Hiszpanii

  Utrzymanie mieszkania w Hiszpanii kosztuje podobnie co utrzymanie nieruchomości w Polsce, a często kosztuje mniej. Roczne opłaty wynoszą od około 300-500 do tysiąca euro, a dodatkowo około 200 euro z tytułu podatku od nieruchomości.

  W Hiszpanii opłaty czynszowe przeznaczane są m.in. na utrzymanie urbanizacji, wspólnych terenów wypoczynkowych, basenów itp.

  Opłaty będą tym wyższe, im wyższy standard udogodnień mamy do dyspozycji. Około 300 euro rocznych opłat musimy uwględnić w przypadku mniejszego apartamentu, bez basenu lub z niewielkim wspólnym basenem w obrębiie urbanizacji.

  Opłaty rzędu 1000 euro dotyczą najczęściej luksusowych urbanizacji z ogrodami, pięknymi basenami, a nawet polami golfowymi.

  W odrębnym artykule piszemy więcej o kosztach utrzymania nieruchomości w Hiszpanii <–kliknij w link – otwiera się w nowej karcie.


  Podoba Ci się PRZEWODNIK? Polub lub udostępnij znajomym. Dzięki 🙂


  Interesuje Cię kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem?

  Prosimy o uwagę 🙂 Codziennie przedstawiamy najepsze okazje wybrane z wielu biur nieruchomości w Hiszpanii.

  Nie przegap okazji. Odkrywaj najlepsze oferty na Globly.eu 

  Zakup mieszkania w Hiszpanii na wynajem - Odkryj okazje!

  18
  rynek wtórny

  Apartament w La Ciñuelica

  109.000 €
  Ładny apartament na parterze w La Ciñuelica, Orihuela Costa.  Nieruchomość ma 2 sypialnie, [więcej]
  Ładny apartament na parterze w La Ciñuelica, Orihuela Costa.  Nieruchomość ma 2 sypialnie, łazienkę, salon, kuchnię [więcej]
  21 71.00 m2
  16
  rynek wtórny

  Studio 50m od morza z widokiem

  65.000 €
  Studio plażowe w pierwszej linii brzegowej w Mil Palmeras z widokiem na morze na plaży. Pi [więcej]
  Studio plażowe w pierwszej linii brzegowej w Mil Palmeras z widokiem na morze na plaży. Pierwsze piętro, łazienka i [więcej]
  1 26.00 m2
  18
  rynek pierwotny

  Apartament 300m od morza w Guardamar del Seg...

  155.900 €
  Doskonałe apartament w Guardamar del Segura, jednym z najpiękniejszych miejsc w Alicante. [więcej]
  Doskonałe apartament w Guardamar del Segura, jednym z najpiękniejszych miejsc w Alicante. Posiada 2 sypialnie, 2 ła [więcej]
  22 68.00 m2
  30
  rynek wtórny
  sprzedana

  Mieszkanie w Torrevieja ze wspólnym basenem

  Zniżka -6000€ !!! 57.000 € ̶63.̶000€̶
  Super jasne mieszkanie na 4 piętrze, w dzielnicy mieszkalnej z basenem komunalnym. Obiekt [więcej]
  Super jasne mieszkanie na 4 piętrze, w dzielnicy mieszkalnej z basenem komunalnym. Obiekt znajduje się w Nueva Torr [więcej]
  21 54.00 m2

  Porównaj oferty