Your search results

Tokenizacja nieruchomości w Hiszpanii

Opublikowano przez Mateusz Globly.eu w 31 grudnia 2022
0

Tokenizacja nieruchomości w Hiszpanii to proces polegający na podzieleniu nieruchomości na mniejsze jednostki, które są reprezentowane przez tokeny cyfrowe. Tokeny te mogą być sprzedawane, wymieniane lub używane jako forma inwestycji. Tokenizacja nieruchomości to globalna rewolucja, która staje się coraz bardziej popularna w wielu krajach. Przygotowania do tokenizacji zaczynaliśmy już w 2018 roku, w 2019 roku pokrótce opisaliśmy temat na blogu, w 2023 roku realizujemy pierwsze projekty tokenizacji nieruchomości w Hiszpanii.

Słowo wstępu

Tokenizacja nieruchomości może być wykorzystana do finansowania różnych rodzajów nieruchomości, takich jak apartamenty, budynki komercyjne, magazyny lub nawet całe miasta.

Ponadto tokenizacja ułatwia dostęp do finansowania dla osób, które chcą inwestować w nieruchomości, ale nie posiadają wystarczającej ilości środków, aby kupić całą nieruchomość.

Tokenizacja nieruchomości w Hiszpanii a prawo

Tokenizacja nieruchomości w Hiszpanii jest regulowana przez prawo krajowe oraz europejskie, w tym przez prawo podatkowe i prawo spółek – to prawdziwa choć odważna teza, ponieważ cały świat zmaga się obecnie z tworzeniem i dostosowaniem przepisów prawnych do możliwości, jakie daje technologia blockchain w branży nieruchomości (pisaliśmy o tym już początkiem 2019 roku).

Branża nieruchomości wciąż czeka na przełomowy moment, w którym Księgi Wieczyste zostaną zastąpione przez rejestr rozproszony blockchain i prawa własności nieruchomości będzie można błyskawicznie sprzedać, kupić, zmienić. To otworzy zupełnie nowe możliwości dla rynków nieruchomości.

Tymczasem istnieją przepisy (na nich się oprieramy), które regulują niektóre wykorzystania tokenów cyfrowych, ponieważ tokeny cyfrowe mogą być również odpowiednikiem istniejących i znanych nośników wartości, praw etc.

W rzeczywistości więc ta odważna teza, że tokenizacja jest regulowana ma realne podparcie, ponieważ tokeny mogą służyć na przykład jako cyfrowe świadectwo posiadania udziałów w spółce.

Tokenizacja nieruchomości i spółki REIT

W Hiszpanii z powodzeniem działają spółki SOCIMI, czyli odpowiedniki REITów (Real Estate Investment Trust), których niestety polskie prawo jeszcze nie przewiduje. Obecnie toczy się na ten temat dyskusja pomiędzy światem naukowym, eskpertami, praktykami i ustawodawcami. W rezultacie inwestorzy z Polski mogą inwestować w nieruchomości w Hiszpanii poprzez tą bezpieczną i sprawdzoną w wielu krajach formę organizacji, ale tylko poprzez spółki zagraniczne – na przykład zgłaszając się do biura maklerskiego, które w swojej ofercie posiada akcje zagranicznych spółek REIT.

Temat spółek REIT jest przedmiotem naszych dyskusji z instytucjami naukowymi i w tym kierunku prowadzimy działania równolegle z tokenizacją, więc przy okazji tokenizacji nieruchomości w Hiszpanii jeszcze nie raz o nim napiszemy.

Jak widzicie, jest wiele różnych aspektów i informacji, które warto poruszyć i przedyskutować, ponieważ współtworzymy nowy świat, w którym technologia ma nam być pomocna i stwarzać nowe możliwości. Kończąc słowo wstępu, zapraszam do dalszej lektury – teraz będą konkrety – oraz do śledzenia naszych kolejnych kroków.

Tokenizujemy nieruchomości w Hiszpanii w 2023 roku

Jeśli chcesz wziąć udział w przedsięwzięciu, które pozwoli Ci cieszyć się luksusowymi nieruchomościami na wybrzeżu Costa Blanca i jednocześnie czerpać zyski z wynajmu tych nieruchomości, tokenizacja jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Tworzymy kolekcję nieruchomości w Hiszpanii, która obejmie piękne wille nad morzem, luksusowe apartamenty z widokami na plaże, morze, góry i malownicze zatoki. Chcemy, aby w kolekcji znalazły się w przyszłości także popularne restauracje, kluby i bary w najlepszych kurortach wakacyjnych w Hiszpanii. Dzięki tokenizacji będziesz miał możliwość udziału w zyskach z wynajmu tych nieruchomości i cieszyć się luksusem, jaki one oferują.

Zaczynamy od apartamentu w Benidorm z dużym potencjałem zwrotu z inwestycji. Apartament wybierzemy wspólnie z tokenariuszami. To nieruchomość położona w malowniczym i popularnym kurorcie nad Morzem Śródziemnym. Posiada wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się luksusem i komfortem, przestronne pokoje z widokiem na morze, a także w pełni wyposażoną kuchnię, rozwiązania Smart Home i wiele innych udogodnień.

Jako tokenariusz będziesz miał możliwość udziału w zyskach z wynajmu tej nieruchomości, co pozwoli Ci zarabiać pieniądze podczas gdy inni cieszą się jej luksusami.

Ponadto ta sama nieruchomość będzie symbolicznie służyć jako nieformalna siedziba główna naszego przedsięwzięcia, co oznacza, że będziesz miał możliwość spotkań z innymi tokenariuszami w niezwykłym otoczeniu i okolicznościach.

Mówiąc „marketingowo 😉 nie czekaj dłużej, zainwestuj w tokeny naszej nieruchomości i ciesz się luksusem, jaki oferuje ta wyjątkowa inwestycja nad morzem w Hiszpanii. Możesz nam zaufać – gwarantujemy, że będzie to inwestycja, która przyniesie Ci wiele satysfakcji i zadowolenia.

Teraz jest 31 grudnia 2022 roku, godzina 23:52, za kilka godzin kontynuujemy realizację przedsięwzięcia.

Po kliku tygodniach przeglądu rynku i konsultacji wybieramy mosaico.ai jako partnera do rozmów na temat tokenizacji pierwszych nieruchomości w Hiszpanii.

Do usłyszenia,

Team Globly.eu.

Zdjęcie: Dall-E AI

Porównaj oferty